Kışlık Abiye Elbise Modelleri

Kış aylarının yaşandığı şu günlerde katılacağınız davetlerde düğünlerde mevsime uygun kıyafetlerin tercih edilmesi zorunluluktur. Son bahar ve kış dönemlerinde de düğünlerin olduğunu görmekteyiz. Peki bu havalarda nasıl bir abiye modeli tercih edilmeli, soğuk havalardan az etkilenmek için ne gibi kıyafet tercihleri yapılmalıdır. Kış davetlerinde soğuk havanın etkisinde bayanların abiye elbise modelleri arasında uygun olanı seçmesi zorlandıkları durumlardandır.

Aslına bakarsanız kış davetleri kapalı mekanlarda yapıldığı için kışlık abiye elbise modelleri  ve kumaş tercihlerinde modacılar diğer zamanlara nazaran fazla değişiklik yapmamaktadırlar. Farklılık daha çok renklerde ve desenlerde olduğu görülmektedir.  Her ne kadar da tasarımlarda farklılık görülmese de soğuk havadan, tüm kıyafet seçimlerimizde olduğu gibi abiye kıyafetinde etkisi görülmektedir. Abiye seçiminize uyan ve kombin yapabileceğiniz şallarla abiyenizi kışa hazırlayabilirsiniz.Kış aylarında renkler abiye elbiseler için daha da önem kazanıyor. Kışlık abiye elbise modellerinde en çok tercih edilen renkler arasında siyah, çikolata kahvesi, bordo, askeri yeşil, saks,  gibi daha koyu tonlardaki renkler kış aylarında tercih edebileceğiniz ideal renk tonları arasındadır. Bahar ve yaz dönemlerinde verilen kilolar kış aylarında tekrar alınmaya başlıyoruz, bunu göz önüne alarak alacağınız abiye kıyafetinizi bedeninize uygun varsa kilolarınızı belli etmeyen modellerden seçmelisiniz. Kumaş tercihinizi yaparken mevsime uygun kalın kumaşları tercih edebilirsiniz. Böylece daha rahat saatler geçirebilirsiniz. Kışın günlük kıyafetlerde sıklıkla tercih edilen kadife kumaş abiye modellerinde de başarıyla uygulanmaktadır. Kışlık abiye elbise modelleri arasında kadife kumaş kullanan markaların koleksiyonlarına göz atarsanız şık modeller arasında rahatlıkla tercih yapabilirsiniz. Kadifenin asaleti ve havalı duruşu ile davete damganızı vurabilirsiniz.


Sonbahar kış modası trendlerine baktığımızda kırmızı ve çikolata kahvesinin en popüler renk olduğunu görmekteyiz. Kışlık abiye elbise modelleri ile rahatlıkla kombin yapılabilecek ışıltılı çizmeler yine bu dönem en gözde trendler arasında !

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir