Abiye Ayakkabı Modelleri

Eğer bir kadına doğru ayakkabıları verirseniz, sizin için dünyayı bile fethedebilir. marilyn monroe ! Bu cümlenin, kadınların ayakkabı konusundaki -tutkuya dönüşen- bakış açılarını en güzel şekilde ifade ettiğini söyleyebiliriz. Kadınlarla giyim konusunda ayakkabı tartışmasına girmek yapılabilecek en büyük hatalardan biridir desek fazla abartmış olmayız. Bayanlar aslında ayakkabıların her türlüsünü severler fakat abiye ayakkabı modelleri değildiği zaman ilk sırada, topuklu ayakkabı gelmektedir.
Abiye kıyafetler her zaman giyilen türde elbiseler olmadığı için hiç kuşkusuz ona özel ayakkabı da alınabilmektedir. Sadece bunun için hazırlanmış abiye ayakkabı modelleri kategorisi olan bir çok marka bulunmaktadır. Fakat seçim yaparken özellikle abiye elbisesine göre alınacağında ayakkabının özenle seçilip en uygun modelin satın alınması gerekmektedir. Öncelik dikkat edilmesi gereken elbiseyle uyumdur.Fakat eğer topuklu ayakkabı giyme konusunda sıkıntılarınız var ise alacağınız elbisenin modelini giyeceğiniz ayakkabıya göre seçmeniz gerekiyor. Ayakkabı seçimi yapılırken elbise, mevsim koşulları, davet mekanı, gece yada gündüz gibi etkenler rol oynamaktadır. Kapalı ayakkabı yada açık, ince topuklu ayakkabı veya dolgun topuklu ! seçimleri yaparken modanın trendlerini de takip ederek seçimlerinizi yapmalısınız.Her kadın kendi tarzına ve yaşam biçimine göre seçmiş olduğu abiye kıyafetle doğru kombin yapılmış ayakkabı almak ister. Abiye elbise ile ayakkabı ne kadar uyum içerisinde olursa, o kadar şık ve göz alıcı gözükürsünüz.

Elbise Ayakkabı Uyumu

Elbiseyi biraz abartılı aldınız, aynı şekilde ayakkabıyı da taşlı abartılı olmak uyum açısında doğru bir karar olmayacaktır. Renkler açısından uyum belkide en önemlisidir. Siyah bir abiye kıyafeti için canlı bir sarı yada yeşil, mavi bir ayakkabı kullanmak görüntüyü bozan bir durum oluşturacaktır. Genelde siyah elbiseye kırmızı ayakkabı ve takılar, yada tam tersi de uygulanarak kullanılmaktadır. Siyah elbisenin altına krem ayakkabıda kullanılabilir. Siyah renk elbiseler de özellikle son dönemler pembe tonlarında ayakkabılar tercih edilerek renk patlaması yapılarak sıra dışı  ve dikkat çekici bir görünüm elde edilmektedir.


Bir diğer dikkat edilmesi gereken konuda abiye ayakkabı modelleri arasından tercih yaparken elbisenin uzunluğudur. Uzun abiye modelleri için topuklu ayakkabı göze daha hoş gelen bir görüntü verecektir. Boyunuz uzunsa sizi gereğinden fazla uzun göstermemek için topuklu ayakkabının yüksekliğini ayarlamalısınız. Sivri topuklar kullanımı zor olsa da, bir çok bayan tarafından güzel ve zarif duruşu sebebiyle tercih edilmektedir.Sivri topuk tercih edecekseniz uzun abiye modelleri arasında seçim yapmalısınız.Kadınlar için her ayakkabı özeldir ! Fakat abiye ayakkabını yeri bir başkadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir