Abiye Aksesuarları

Görünümünüzü güzel ve şık göstermek için sürekli dikkat eden hanımlar için elbise kadar önemli bir hususta abiye aksesuarları dır. Satın aldığı elbisesine uygun aksesuar seçimi şıklığın ve uyumun en önemli göstergelerindendir. Hata ve yanlış aksesuar seçimlerinden dolayı bir çok bayan zor durumda kalabilmektedir. Alınan abiye elbise ne kadar şık ve özel olsa da, aksesuarın hatalı tercih edilmesi gözler elbiseden çok aksesuara dikkat kesilecektir. Bu yüzden bayanlar abiye aksesuarları konusunda tavsiyeye ihtiyaç duymakta, yapılacak en doğru kombinin hangisi olacağı konusunda aramalar yapmaktadır.
Abiye aksesuarları seçimi yaparken uygulamamız gereken yöntemimiz, tıpkı kıyafetinizi seçerken uyguladığımız vücut tipine göre abiye modelleri kriterleri dikkate alınarak yaptığımız yöntemle aynıdır. Çünkü vücut tipine göre seçilen abiye ve aksesuarlar mükemmel görümüne kavuşmanız için önemlidir. Örneğin aldığınız elbisede işlemeler kullanılmış ve çeşitli taşlarla süslenmiş ise, dikkat çekmeyen küçük takı  ve aksesuarlar tercih edilebilir. Aldığınız aksesuarların renk uyumları da önemlidir. Tabi burada üzerinize yakışan aksesuar ve elbiseler için giyim konusunda zevkine güvendiğiniz birinden yardım alabilir veya elbisenizi butik moda evlerinden almayı düşünüyorsanız buradaki modacının tavsiyesine göre hareket edebilirsiniz. Önemli olan gece boyunca sizin kendinizi rahat hissederek şık görünmeniz olacaktır.

 

Aksesuar dediğimiz zaman ilk etapta aklıma küpe, kolye, vs. takılar gelse de, aslında yaptırdığınız saç modelinden, makyaja, ayakkabı, çanta vb. ürünleri beraber düşünmemiz gerekmektedir.Böylece aksesuar kavramını bir bütünlük içerinde düşünüp ona göre model, renk ve tarzımızı belirlemeliyiz. Örneğin ayakkabınız rengiyle çantanızın rujunuzun renginin aynı olması göze hoş gelecek şık bir görünüm olacaktır. Yada faklı ama uyumlu renkleri kullanarak da mükemmel sonuçlar alabilirsiniz.

Kıyafetinize uygun aksesuarlar seçerken örneğin; Sade elbise tercih edenler bir kaç kolyeyi üst üstte takabilirsiniz, straplez elbiselerde büyük kolye tercih edebilirsiniz. Abiyede renk tercihiniz siyah ise gümüş renk kolye yada beyaz altın renkli takılar yada özel geceler için pırlanta, zümrüt taşlı kolyeler elbisenizde şık duracaktır.

 

 

Saçlarınız kısa kesim ise, büyük küpeler (tabi burada unutmamamız gereken abiye elbise üzerindeki işlemler) tercih edilebilir, uzun saç modellerinde ise uzun model küpe denenebilir.Abiyenizin yaka kesimlerine göre de takıların durup şekillerini ve modellerini ayarlamanız önemlidir. Tercihiniz v yaka dan yana ise, ters üçgen şeklinde aksesuar kullanmalısınız. Kalp yakada ise büyük, gösterişli takılar tercih edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir